İnternetten alışverişlerde malum olduğu gibi hemen hemen çoğu kisme adı bilinen sosyal satış platformlarını kullanmaktadır. İnsanlar güvenilirliğini bildiği için bu platformlardan alışveriş yapmaktalar. Benim size tavsiyem lütfen bu tarz sitelerden alışveriş yapmayın. O sitelerde firma ismini bulup o firmanın resmi web sitesinden alışveriş yapın. Çünkü bu satış platformları bizlerden %15-%25 arasında komisyon almaktadır. Bizim satışlarımızın ödemesini bize 1 ay sonra yapmaktadır. Bizde doğal olarak bu platformlarda satış fiyatlarımızı yüksek tutmaktayız. Örnek verecek olursak bizim sitemizde 1000 tl olan bir ürünü biz o platformlarda 1500 tl ye satmak zorunda kalıyoruz.

 

Hepimizin yoğun bir şekilde kullandığı bu sosyal ağlar artık çorbaya dönmüş durumda. Merdiven altı ve bir sürü gerçek satıcı olmayan dolandırıcıların yuvası olmuş durumda. Lütfen instagram ve facebook üzerinden herhangi bir alışveriş yapmayın. Oradan ödeme göndermeyin. Adresi olmayan vergi mükellefi olmayan kişilerden alışveriş yapmayın. Sadece kendi sektörümde günde onlarca dolandırılma işlemi olmaktadır. İstedikleri zaman isim değiştirerek kendilerini kamufle etmeye çalışıyorlar. Facebook ya da Instagram bunlara hiçbir önlem almamaktadır. Dolayısıyla yaptığınız ödemeleri geri iade alma gibi bir şansınız yoktur.

 

Lütfen girdiğiniz insagram ya da facebook hesabının takipçi sayısına, beğeni sayısına ve yorumlarına bakıp inanmayın. Çünkü artık sahte olarak istediğin takipçi sayısı, istediğin beğeni ve istediğin yorum çok basit programlarla yapılmaktadır. Bunun amacı sizi tuzağa düşürüp gerçek bir satıcı olduğunu size inandırmasıdır.

 

0
Back to Top
Ürün sepete eklendi.